Drukuj

BANER MNIEJSZY

 

 

„Kraków zaangażowany społecznie”, to realizowana przez Gminę Miejską Kraków działalność mająca na celu wspieranie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych prowadzonych przez miasto. Realizowana przez Kraków polityka społeczna zakłada aktywizowanie społeczności w różnym wieku oraz integrację wewnątrz i międzypokoleniową.
W związku z tym przygotowano akcję „Kraków zaangażowany społecznie”, której działania będą realizowane w mediach tradycyjnych, społecznościowych i na miejskich stronach internetowych.

Te działania skierowane są do wielu grup społecznych: seniorów, młodzieży, rodziców z małymi dziećmi. Gmina Miejska Kraków ma do zaoferowania wiele usług i atrakcji, z których korzystanie jest darmowe – mówi Mateusz Płoskonka, dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.
Centra Aktywności Seniora (CAS), Kluby Rodziców czy też Programy Aktywności Lokalnej – to przykłady miejsc spotkań lokalnych społeczności, w nich, między innymi, można się dowiedzieć o działaniach miasta, dzielnicy i o wszelkich ofertach aktywności i działań adresowanych do krakowian.

Aby zapoznać mieszkańców Krakowa z tym działaniem społecznym przygotowane zostały:

1. Informatory do pobrania w tym:

2. Broszury  do pobrania, w tym:

 

3. Informacja "Kraków pomaga"

4. Informacja "Kraków bez barier"

5. Informacja "Senior w Krakowie"

6. Informacja "Rodzina w Krakowie"

Nowi Partnerzy Programu

 

 Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z powyższymi programami i do korzystania z nich